Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Brněnská Zbrojovka posbírala v derby všechny body

08.10.2018
Jihomoravské derby, které vidělo téměř 14 stovek diváků, přineslo celkem 12 karet (z toho jednu červenou) ale pouhou jednu branku, která rozhodla o tom, že si hosté v červených dresech odvezli ze Znojma všechny tři body.

Prvních pět minut patřilo našemu celku, ale brzy otěže zápasu převzali hosté, až vše vyúsilo v první (a jak se nakonec ukázalo jedinou) branku zápasu. Bariš se dostal ve vápně k odraženému balonu a trefil přesně - 0:1. Hned další minuty pak přinesly dvě velké šance našemu bývalému hráči Honzovi Růskovi - nejprve netrefil branku, pak si vylámal zuby na gólmanovi Tondovi Bučkovi. Za první poločas byly vidět celkem 4 žluté karty a ještě v tu chvíli nic nenapovídalo, že bude v tomto směru 200%-ní navýšení ve druhé půli.

I ta začala šancí hostů. Nejlepší střelec soutěže Magera nastřelil tyčku ve 48.minutě! Do snad první velké šance jsme se v 51.minutě dostali i my exbrněnským Jakubem Kučerou, ale ten příležitostí pohrdl a odkrytou branku netrefil. Pak už se na hřišti především žlutilo a jednou i červenelo. Žel vyloučeným byl na naší straně David Štrombach. Hosté pak dali druhou branku, ale nebyla pro ofsajd uznána. V nastavení se pak ještě objevili dva samotní hráči hostů před naším brankářem, ale nepochopitelně minuli prázdnou branku. Na jejich těsné výhře to už nic nezměnilo.

1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno   0:1

Branka: 17.Bariš. ŽK: 37.Kučera, 57.Mudra, 58.Cihlář, 76.Buček, 88.Ambrozek – 10.Štepanovský, 43.Bariš, 71.Vraštil, 76.Melichárek, 76.Růsek, 79.Magera. ČK: 75.Štrombach (ZNO). Rozhodčí: Váňa Jan - Koval Zdeněk, Kubec Václav. Počet diváků: 1 385.
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Dramé, Avdić, Cihlář (C) – Štrombach, Kučera (78.Krčík), Lacko, Mudra – Ordoš (62.Ambrozek) – Teplý
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (85.Kříž), Bariš, Růsek (87. Ashiru), Sedlák, Bartolomeu (81.Lutonský) – Magera (C)