Do znojemského brankoviště míří finský matador Teemu Lassila

12.10.2018
Vedení klubu reaguje na situaci ohledně Patrika Nechvátala, který utrpěl minulý týden na tréninku zranění v dolní části těla, a přivádí do brankoviště zkušeného Teema Lassilu. Pětatřicetiletý Fin pomohl v loňské sezóně dovést Banskou Bystricu ke slovenskému titulu.

Jeho největším úspěchem však zůstává zisk zlaté medaile s finskou reprezentací na mistrovství světa v roce 2011. Lassila odchytal na šampionátu tři zápasy s úspěšností 91,3 %. K těmto startům přidal rodák z Helsinek i deset reprezentačních zápasů v rámci Euro Hockey Tour.

Největší část své hokejové kariéry prožil Lassila v TPS Turku, kde se seznámil i se seniorským hokejem. V letech 2005 až 2007 chytal za švédské Djurgårdens. Následoval návrat do Finska, kde se na čtyři roky upsal klubu Hämeenlinnan Pallokerho. Patřil zde k největším oporám týmu, což jej vyneslo až do KHL.

V ruské lize strávil Lassila dlouhé tři roky. Postupně vystřídal týmy Metallurg Novokuzněck, Barys Astana i Avangard Omsk. Poté se urostlý brankář vrátil do rodného Finska. V sezóně 2016/2017 se potkal v Tampere s gólmanem Dominikem Hrachovinou, synem znojemského trenéra brankářů Petra Hrachoviny, a společně dopomohli Tappaře k zisku mistrovského poháru.

Lassila se již zapojil do tréninku se znojemským týmem. Zda nastoupí již ve večerním utkání proti Klagenfurtu, není v tuto chvíli jisté.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Znojemska