Fotbalista Jan Mudra se vrátil k inkriminovanému okamžiku ve vápně. „Všichni si myslí, že se nesnažíme,“ říká

08.11.2018
Čtvrtou prohru v řadě musel skousnout také krajní univerzál Jan Mudra Nejlepší střelec mužstva se čtyřmi góly se po nepovedeném zápase s Baníkem Sokolov vracel k pátečnímu zápasu, vyjádřil se také ke znojemském fanouškům či nadcházejícím zápasům proti dalším kvalitním soupeřům.

Honzo, pojďme nejprve ke světlému momentu zápasu, k tvé brance. Jak jsi jí viděl?
Už nevím, jak to tam bylo. Míč do lajny po zemi dostal Kůča a já jsem počítal, že by to mohl dát po zemi za beky, protože oni se vraceli ke své bráně, tak to měli těžké. Nějak mu to vyšlo, myslím houslemi, a já jsem za balónem šel s tím, že vystřelím na bránu. Vyšlo to, jak jsem chtěl.

Aktuálně jsi stále nejlepší střelec našeho týmu. Ve druhé půli na tebe byl možná spáchaný faul. Jak jsi viděl tenhle inkriminovaný okamžik?

Odrazilo se to, já si to dal hrudníkem, ten hráč šel do mě, já jsem chtěl jen střílet. Proč bych padal? Já tohle nemám nikdy za potřebí, abych padal. Chtěl jsem si to dát na střelu, ale on mi strčil nohu mezi mé nohy. Schválně jsem nespadnul. Svědomí mám v tomhle čisté.

Snažíte se jako zkušenější hráči s prvoligovými zkušenostmi třeba trenérovi poradit nebo je to jenom o rozhodnutí trenéra?

Asi mu radit nejde. V týdnu se nějak připravujeme, ale když to na nás padne, jako uplynulé čtyři zápasy, tak těžko se z toho dostává. Těžko se něco vymýšlí. Oni jsou tam v devíti, lidem se to nelíbí, ale jak jim mám vysvětlit, že soupeř zaleze, stojí. Jak jim mám vysvětlit, že je těžké se do nich dostávat? Všichni si myslí, že se nesnažíme, že na to kašleme. Přijdeme ke kotli, oni si to myslí. Tak to ale není. Nám to nyní nejde a my se jednoduchou hrou a bojovností do toho musíme dostat. Holt proti lepším týmům. Neděláme to schválně. Kdo to někdy hrál, tak ví, v jaké jsme situaci. Není to jednoduché.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Znojemska