Protidrogový vlak Revolution Train pro Moravský Krumlov

10.10.2018
4 kinosály, 8 interaktivních místností a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit.

Dopolední program je určen pro předem objednané školní skupinky. Odpoledne je otevřeno pro širokou veřejnost od 15:30 do 18:00 hodin. Vítání jsou i rodiče, protože náznaky užívání drog se objevují již u dětí kolem 14 let věku. Rodiče si závislosti u dítěte nemusí včas všimnout a nakonec může být pozdě… Vstup bude díky městu Moravský Krumlov zdarma. Interaktivní prohlídky v doprovodu lektorů začínají každých 20 minut. Minimální věk návštěvníka je 10 let. Kapacita je omezená a místa si můžete rezervovat posláním zprávy přes FB Revolution Train - protidrogový vlak.

Cílem preventivního programu REVOLUTION TRAIN je prostřednictvím zapojení lidských smyslů zapůsobit na návštěvníka vlaku a inspirovat jej k pozitivním životním volbám. Jsou zde představeny mechanismy, kterými drogová závislost vzniká, až do důsledků, které v životě závislé jedince čekají. Díky zapojení návštěvníka do reálného příběhu, emotivním situacím a interaktivnímu přístupu dokáže program zaujmout a dát prostor k přemýšlení nad nebezpečím legálních i nelegálních drog.

Součástí programu se stanou i organizace, které v Moravském Krumlově působí v oblasti prevence nebo se starají o volnočasové aktivity mladých.

Vlak byl již ve více než 80 městech Česka, Slovenska a Německa a projekt navštívilo přes 90 tisíc lidí.

REVOLUTION TRAIN dlouhodobě podporuje Národní protidrogová centrála. Podporu a záštity projektu udělili Policejní prezident PČR, Ministerstvo vnitra a ministr zdravotnictví ČR. Velkou podporou jsou pozitivní reakce dětí a pedagogů, kteří se programu zúčastnili.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Znojemska