Znojemští florbalisté porazili doma Bohemku, nedělní zápas s Brnem nezvládli

02.11.2018
Znojemský A-tým odehrál během tří dnů dva rozdílné zápasy. Nejprve vyzval v pátek na domácí palubovce FbŠ Bohemians, kterou dokázal porazit 4:3 po prodloužení. Hned v neděli se Znojmáci vydali do Brna, kde odehráli derby proti Buldokům. Za LAUFENEM stála skvělá kulisa, jelikož ze Znojma se vypravil plný autobus fanoušků. Utkání však Znojemským nevyšlo dle představ a po nezvládnuté třetí třetině bylo skóre 8:2 pro Brno.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FbŠ Bohemians  4:3pp
branky (asistence) Znojma: 14:03 Tomáš Kucharič (Martin Pánek), 32:31 Martin Šindelář (Jiří Salava), 51:46 Filip Horák (Pavel Palát), 60:41 Martin Šindelář (Martin Pánek)

Utkání začalo ve vysokém tempu, šance byly k vidění na obou stranách. Ovšem Bohemce to netrvalo dlouho a hned se dostala do vedení, dokonce do dvoubrankového. Znojmáci však nehráli špatně a po polovině první třetiny snížil na 1:2 Tomáš Kucharič. Znojmo poté dostalo obrovskou šanci v podobě 5 minutové přesilové hry, avšak LAUFEN nevstřelil ani jednu branku.

Druhá třetina pokračovala ve vysokém tempu a fanoušci hnali Znojmo kupředu. V čase 32:31 přišlo vyrovnání z hole Martina Šindeláře. Radost však netrvala dlouho, hned o minutu později se trefil hostující Cabejšek a Bohemka znovu vedla.

V poslední periodě padl jen jeden gól a to do sítě Pražanů! Opět téměř v polovině třetiny se prosadil obránce LAUFENU Filip Horák. Další šance zůstaly nevyužity a šlo se tak do prodloužení. To netrvalo dlouho, po 40 vteřinách našel Martin Pánek volného Martina Šindeláře před bránou hostí a ten se nemýlil – Znojmo tak pocítilo radost z vítězství po 5 porážkách v řadě.


Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 8:2
branky (asistence) Znojma: 09:02 Martin Šindelář (Jiří Salava), 30:37 Tomáš Kucharič (Jiří Salava)

Utkání s Buldoky bylo zcela odlišné od toho pátečního. Mladý tým Brna se prezentuje zataženou obranou a tak míček kontrolovali po většinu času hosté ze Znojma. Avšak Znojmo si dvakrát nepohlídalo hráče a bylo zle. Nejprve se prosadili Buldoci po standartce a poté dorážkou z malého brankoviště. Mezitím udělal radost fanouškům LAUFENU Martin Šindelář, který doklepl za záda brankáře střelu Salavy. Více se toho v první třetině nestalo.

Začátek druhé třetiny začal špatně pro Znojmo, hned ve druhé minutě inkasovalo a prohrávalo už o 2 branky. Držení míčku na holích Znojma pokračovalo, ale nevedlo k výraznějším šancím. Nakonec brněnská obrana udělala první minelu a okamžitě ji potrestal Tomáš Kucharič. O tři minuty později však bylo skóre opět příznivější pro Buldoky.

Znojemským se zranil nejproduktivnější hráč Martin Šindelář a tak přišly změny v sestavě. Bohužel se LAUFEN nedokázal v první desetiminutovce prosadit a tak šáhl ke hře bez brankáře. Znojmo kombinovalo, ale nedařilo se mu prostřelit hráz Brňanů. Třetina nakonec skončila 4:0 pro domácí a celkové skóre tak bylo 8:2.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Znojemska