Znojmo již nastavilo režim zimní údržby komunikací

03.11.2018
Ilustrační foto
Zimní období se z hlediska údržby komunikací definuje daty první listopad až poslední březnový den následujícího roku. A Znojmo je už na zimní režim údržby, jehož cílem je zajistit sjízdné vozovky a schůdné chodníky, připraveno. Postupuje se přitom podle radou města schváleného Plánu zimní údržby místních komunikací a chodníků města Znojma na zimní období 2018–2019.
Tento plán určuje pořadí, v jakém se budou čistit jednotlivé vozovky a chodníky ve městě a stanovuje technologii údržby. Zmírňují se jí podle pořadí důležitosti závady ve sjízdnosti komunikací, které vznikají kvůli zimním povětrnostním podmínkám. Závady se odstraňují nebo zmírňují zejména posypem chemickým nebo inertním materiálem a samozřejmě odstraňováním sněhu. V zimním období se udržují veřejné dopravní pruhy, pásy místních komunikací a chodníky v majetku města Znojma.

Vozovky jsou rozděleny do tří skupin, přičemž ty nejfrekventovanější musí být sjízdné do 4 hodin po vzniku náledí či po sněžení. Vozovky ve druhém pořadí pak do 12 a ostatní do 48 hodin.

Frekventované chodníky v prvním pořadí musí být podle schváleného plánu schůdné do 6 hodin po zasněžení nebo vzniku náledí a ostatní do 12 hodin. Harmonogram plánu zimní údržby je stejný jako v minulém zimním období. Nemění se ani pořadí, v jakém se budou jednotlivé ulice čistit.

Zimní údržbu místních komunikací a chodníků provádí ve Znojmě z pověření městského úřadu organizace FCC Znojmo. Udržovat bude na území města místní komunikace v délce 84,9 kilometrů a 114,5 kilometrů chodníků. Samozřejmě i mosty, lávky a schody, které patří městu. K dispozici je pro tyto účely šest sypačů a další technika.

Skládky sněhu budou vlevo pod Sedlešovickým mostem, na části parkoviště pod čerpací stanicí Shell, na volné zelené ploše u křižovatky ulic Gagarinova, Legionářská a Přímětická a na volné ploše za bunkrem v ulici Na Hrázi.

Za zimní údržbu průjezdních úseků silnic ve městě odpovídá Správa a údržba silnic JmK, oblast Znojmo. Jde o ulice Šatovská, Dukelská, Melkusova, Brněnská, Družstevní, Vídeňská, Čermákova, Mariánské náměstí, Rooseveltova, Suchohrdelská, Havlíčkova, Coufalova, Kuchařovická, Sokolská, náměstí Svobody, Pražská a Přímětická.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Znojemska